Reklam Alanı

Evde Makinesiz Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Evde Makinesiz Filtre Kahve Nasıl Yapılır?
en iyi filtre kahve - filtre kahve çeşitleri - KahveKafeNet
Filtre kahve makinesi olmadan kahve yapmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise, tam yerindesiniz. Bu yazımızda sizlere evde kolay bir şekilde makinesiz filtre kahve nasıl hazırlanır ondan bahsedeceğiz. Eğer bütçenizi düşünüyor ve bir yandan da kahve içmeyi seviyorsanız, bu yöntemi uygulayarak ekonomik yoldan basit bir şekilde filtre kahve hazırlayabileceksiniz. İşte Ev Yapımı Makinesiz Chemex Demleme Tarzı ile Filtre Kahve Hazırlama...

Evde Makinesiz Filtre Kahve Tarifi | Makine Olmadan Ev Yapımı Filtre Kahve Yapımı | Kolay Filtre Kahve Yapılışı
kahve filtresi - evde filtre kahve nasıl yapılır - KahveKafeNet
Evde Makinesiz Filtre Kahve İçin Gerekli Malzemeler:
- 2 yemek kaşığı filtre kahve
- 1 adet cam huni
- 1 adet cam sürahi
- 1 adet filtre kahve kağıdı
- Sıcak su

Evde Makinesiz Chemex Demleme Tarzı Filtre Kahve Yapılışı:
Ağız kısmı dar ve düz olan cam sürahinin üzerine huniyi yerleştirin.(Eğer huni yoksa, filtre kahve kağıdını ataş veya mandal ile sürahinin ağız kısmına tutturarak yerleştirin.) Huni içerisine de filtre kahve kağıdını yerleştirin. Ardından kahveyi kağıdın içine ekleyin ve üzerine yavaş yavaş ve yeteri kadar sıcak suyu dökün. Kahvemiz bir kaç dakika içerisinde kağıt filtreden geçerek alttaki sürahide birikecektir. Biriken kahveyi fincanlara döküp, ister sade olarak isterseniz de köpürtülmüş süt ekleyerek servis yapabilirsiniz. İşte makine kullanmadan filtre kahve yapımı bu kadar basit...

Toplam Masrafımız Ne Oldu?
Cam huni fiyatı: 6 - 12 TL arasıdır. Ortalama fiyatı: 9 TL
Filtre kahve kağıdı fiyatı: 7 TL - 15 TL arasıdır. Ortalama fiyatı: 11 TL (80'li ya da 100'lü filtre kahve kağıdı fiyatıdır.)
Filtre kahve, sürahi..vs fiyatlarını saymıyoruz. Çünkü herkesin aldığı kahve çeşidi farklılık gösterebilir ve herkesin evinde mutlaka sürahi bulunur.
Evet, toplamda 20 TL gibi bir fiyata makinesiz ev yapımı filtre kahve hazırlayabiliyoruz. Eğer siz de filtre kahve içmeyi seviyorsanız, makine olmadan bu şekilde kolayca hazırlayabilirsiniz.
kolay filtre kahve yapımı evde - KahveKafeNet
Sizinde bu konuda fikirleriniz veya yorumlarınız varsa aşağıya yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok