Alevli Türk Kahvesi Sunumu Nasıl Yapılır?

Alevli Türk Kahvesi Sunumu Nasıl Yapılır?

Türk kahvesi, gitgide popülaritesi artan bir içecektir. Türk kahvesine olan ilginin artmasıyla değişik sunum fikirleri ortaya çıkmıştır. Bu sunumlardan biri olan ve muhteşem bir görüntü oluşturan Alevli Türk Kahvesi Sunumu,  dikkatleri üzerine çekmekte ve "bir daha, bir daha" dedirten iddialı sunumların başında gelmektedir. Sevgililer Günü, Evlilik Yıl dönümü ve diğer özel günlerinizde sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. Peki Ateşli Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? İşte Alevli Türk Kahvesi Yapımı...

Bol Köpüklü Alevli Türk Kahvesi Yapımı - Ateşli Türk Kahvesi Tarifi - Türk Kahvesinin Alevli Sunumu

Bol Köpüklü Alevli Türk Kahvesi İçin Malzemeler:

- 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
- 1 tatlı kaşığı toz şeker
- 1 fincan su
- Tuz
- Kolonya

Bol Köpüklü Alevli Türk Kahvesi Yapılışı:

Türk kahvesini, suyu ve toz şekeri bakır cezve içine alarak güzelce karıştırın. Ardından cezveyi ocağa alın ve kısık ateşte pişirin. Köpürmeye yakın zamanda iki tur karıştırın. Köpürmeye başladığı zaman, köpüğünden fincana alın. Cezveyi bir kaç saniye daha ocakta tutun ve kahveyi fincana dökün. Kahve doldurduğumuz fincanı fincan altlığına koyun ve fincanın kulpunun olmadığı boş kenarlarına tuz dökün. Tuzun üstüne de kolonya dökün. Ardından çakmağı tuzlara tutarak yakın. Tuzlar kolonyanın etkisiyle alev almaya başlayacak ve Türk kahvemiz harika alevli bir görüntü oluşturacaktır. Bu arada fincanlarım zarar görür diye korkmanıza gerek yoktur. Fincanlara herhangi bir şey olmuyor.
Sevgililer günü, evlilik yıl dönümü ve diğer özel günlerde sevdiklerinize sürprizler yapabilirsiniz.

UYARI: Bu kahve sunumunda çok dikkatli olmak gerekir. Çeşitli olumsuzluklara sebebiyet vermemek için kolonyayı tuz üzerine mümkün olduğunca az dökün ve yakmadan önce kolonya şişesinin kapağını kapatarak ortadan kaldırın. Yanarken kesinlikle kolonya dökmeye çalışmayın.

Alevli Türk Kahvesi Nasıl Yapılır Video


Yorum Gönderme (0)
Daha yeni Daha eski