Kurşun Geçirmez Kahve ( Bulletproof Coffee ) Tarifi Nedir, Nasıl Yapılır?

Bulletproof Coffee Kurşun Geçirmez Kahve Tarifi Nedir, Nasıl Yapılır?
Kurşun Geçirmez (Bulletproof Coffee) Kahve Nedir? 
Bulletproof Coffee, Dave Asprey tarafından Tibet dağ tırmanışı sırasında keşfedilen bir kahvedir. Kendisine ikram edilen çayın içinde böyle kremamsı ve  tereyağlı bir şey olduğunu fark ediyor. Daha sonra araştırma yaptığında vücuda alınan kaliteli yağların tok tutma ve enerji verme özelliği olduğunu tespit ediyor. Daha sonra karışıma kendisi Hindistan cevizi yağı ekliyor ve böylece zamanla bu kahve ortaya çıkıyor.
Bulletproof Coffee Yapımı | Bulletproof Kahve Faydaları Nelerdir | Bulletproof Coffee Nasıl Yapılır | Kurşun Geçirmez Kahve Tarifi |
Mucize olarak nitelendirebileceğimiz bu kahvenin; gün içerisinde sürekli enerji vermesinin yanında tok tutma özelliği de bulunur. Ayrıca zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Metabolizmayı hızlandırdığı için sporcular tarafından da, tercih edilmektedir.
KahveKafe sitesi olarak, Evde Kurşun Geçirmez Kahve Yapılışını sizlerle paylaşmak istedik...
Kurşun Geçirmez (Bulletproof Coffee) Kahve İçin Gerekli Malzemeler:
Bu tarifimiz 2 kişiliktir.
-2 su bardağı kaynamış su
-4 tatlı kaşığı filtre kahve
-2 tatlı kaşığı tereyağı
-2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
-Yarım çay kaşığı toz tarçın
-Yarım çay kaşığı toz muskat
-1 tatlı kaşığı pekmez (pekmez yerine toz şekerde kullanabilirsiniz)

Kurşun Geçirmez (Bulletproof Coffee) Kahvenin Yapılışı:
Önce filtre kahvemizi demleyerek işe başlıyoruz. Kaynar suyu french press içerisine ekleyip üzerine filtre kahvemizi atıyoruz ve bir iki kere karıştırdıktan sonra yaklaşık 3 dk kadar demlenmeye bırakıyoruz. Kahvemiz 3 dk boyunca demlendikten sonra diğer işleme geçiyoruz. Blender haznesine demlenmiş filtre kahvemizi, tereyağını, hindistan ceviziyağını, muskat, tarçın ve pekmezi ekliyoruz.
Pekmezi tatlandırmak için kullanıyoruz. Siz isterseniz toz şeker de kullanabilirsiniz. Tüm malzemeyi blender haznesine ekledikten sonra, belender'in kapağını kapatıyoruz ve ardından çalıştırıyoruz. 1 dk kadar karıştırdıktan sonra kahvemiz hazır hale geliyor. Fincanlara servis edebilirsiniz.
Kurşun Geçirmez (Bulletproof Coffee) Kahve Resimli Tarifi:
Püf Noktası: İşlemleri hızlı yapmalısınız. Aksi takdirde kahveniz soğuyabilir. Bunun için malzemeleri hazırda tutun.


Yorum Gönderme (0)
Daha yeni Daha eski