Wacaco Minipresso Manuel Espresso Kahve Makinesi

Wacaco Minipresso Manuel Espresso Kahve Makinesi
Minipresso, basit kullanım ve çalışma şekliyle, geleneksel espresso makinesi ile yapılan kahve kalitesi düzeyinde, espressolar hazırlama imkanı sağlar. Portatif(kolay taşınabilir) ve ergonomik tasarımıyla evinizden veya espresso içebileceğiniz kafelerden uzakta olsanız bile, kahve isteğinizi kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Minipresso taşınabilir kahve makinesi ile, her vakitte nerede olursanız olun, lezzetli espressolar hazırlayabilir ve keyifle tüketebilirsiniz. Minipresso, hafif ve küçük olmasının sağladığı avantaj ile; gezi, piknik, yürüyüş ve seyahate çıkarken yanınıza alabilirsiniz.
Fazla yer kaplama sorunu yaratmayan taşınabilir espresso makinesi, yanınıza alabileceğiniz biçimde tasarlanmıştır. Makinenin tek eksik yanı ise; sıcak suyu dışarıdan eklemeniz. Makinenin kendi su ısıtma sistemi bulunmuyor. Su ısıtma özelliği bulunsaydı, insanlar tarafından daha çok tercih edilebilirdi.
Minipresso Makinesi Nasıl Kullanılır?
Minipressonun çalışması için; sıkıştırılmış hava, N2O(Sıvı Nitröz Oksit) kartuşları ya da elektrik gerekmiyor. Elinizin gücü ve kontrolüyle, espresso bazlı nitelikli kahveler yapabilirsiniz.
Minipresso, modern ve yenilikçi tasarıma sahip olması nedeniyle espresso yapmayı kolaylaştırır. İlk önce makineyi elle çevirerek parçalarına ayırıyoruz. Kahve gözüne kahve ekleyip, tekrar yerine takıyoruz. Ardından kalan parçalardan su haznesine ise, sıcak su ekliyoruz. Suyu da ekledikten sonra makineyi tamamen birleştiriyoruz. Üzerinde bulunan pressleme yerine, elimizle bastırarak suyun kahveden geçmesini sağlıyoruz. Makine ucunda bulunan delikten kahve akana kadar preslemeye devam ediyoruz. Kahve akmaya başlayınca makinede yer alan mini bardağı bu deliğin altına turarak kahvenin bardağa akmasını sağlıyoruz. Tabi bu arada prese devam etmeyi unutmuyoruz. Zengin aromalı ve zengin gövdeli espressomuzu afiyetle yudumluyoruz.
Minipresso Portable Espresso Makinesi Fiyatı Nedir?
Wacaco minipresso espresso makinesinin fiyatı ise oldukça pahalı görünüyor. Normal bir espresso makinesi fiyatı seviyesinde bir fiyata sahiptir. Belki de rakibinin olmaması nedeniyle de böyle fiyata sahip olabilir. İnternet üzerinden satın alabileceğiniz Wacaco minipresso espresso makinesinin fiyatı; 40$ dan başlamaktadır. Tabi bu amazon ve aliexspress yurtdışı fiyatıdır. Ülkemizde satış yapan sitelerde ise bu fiyat; 250 TL - 280 TL seviyelerindedir.
Yorum Gönderme (0)
Daha yeni Daha eski