KAHVEKAFE - Reklam Alanı

Kahve Telvesi İle Yapılabilecek 7 Güzel Fikir

Kahve Telvesi İle Yapılabilecek 7 Güzel Fikir
Pek çok kişi Türk kahvesini içtikten sonra fincanlarda kalan kahvenin telvesini çöpe atıp, fincanını ise; hemen bulaşık makinesine yerleştiriyor. Oysaki çöpe atılan o telve ile yapılabilecek onlarca güzel fikir var. İşte bu harika fikirlerden bazıları:
1. Eğer telveyi yanan bir mumun üzerine koyarsanız yanan mumla beraber evinizde muhteşem bir kahve kokusu olacaktır.
2. Telveyi bir tabak içerisine koyarak bir pencere kenarında kurutabilirsiniz. Bu kurutulan telveyi cam bir kavanozun içinde buzdolabına koyarsanız, buzdolabında oluşan kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.
3. Telve ile cildinizde oluşan siyah noktalı alanlarda peeling yapabilir, hatta kadınların yaz mevsimindeki baş belası selülitler için; içerisine çok az hindistan cevizi yağı ekleyip vücutta bulunan selülitli bölgelere dairesel ve masaj yaparak sürülürse portakal kabuğu görünümlü selülitlerden kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçlarınıza zeytinyağlı kahve maskesi yapabilirsiniz.
4. Evinizde saksılarda bulunan bitkilerin toprağına kahve telvesini karıştırabilirsiniz. Gübre görevi gören telve, bitkinizi bir yandan beslerken bir yandan da karınca,örümcek gibi böcekleri de evinizden uzak tutacaktır.
5. Dibi tutan tencerelerin, inatçı lekelerin temizliğinde de telveyi kullanabilirsiniz. Temizlikte kullandığınız süngerin veya fırçanın üzerine telveyi dökerek tencerelerinizi temizleyebilirsiniz.
6. Köpeğiniz veya kedinizde pire var ise; şampuan içerisine bir miktar telve ekleyerek evcil hayvanlarınızı yıkayabilir, vücutlarındaki pirelerin ve zararlıların atılmasına yardımcı olabilirsiniz.
7. Telve lavabo açar mı demeyin. Lavabolarınızın açılması için sıcak su içerisine telve ve karbonat koyarak tıkanan lavabonuza dökebilir ve tıkanmış olan giderlerinizi açabilirsiniz.


Hiç yorum yok

geri dön