Reklam Alanı

Kahve Süslemek İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kahve Süslemek İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?
Herkes özel misafirlerini güzel bir şekilde ağırlamak ister. Bunun içinde sunumlarda kullanılabilecek süsleme sanatı ayrı bir önem taşır. Özel misafirleriniz geldi ve onlara süsleme yapılmış harika bir kahve sunumu yapmak istiyorsunuz. Bu süslemeleri çok fazla bilginiz ve yeteneğiniz olmadan da yapabilirsiniz. KahveKafe sitesi olarak sizlere süsleme ve sunum konusunda da yardımcı olmaya çalışacağız.
Kahve süslemek için farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Bu malzemeler evinizde o an ki olanaklarınıza göre değişebilir. Evinizde çok basit bir süsleme yapmak için; kürdan, doğal içerikli renkli şuruplar veya doğal içerikli gıda boyaları kolay bir süsleme ve sunum için yeterlidir.
Eğer bu tür malzemeler evinizde bulunmuyorsa, siz de evde bulunan malzemelerden farklı ve original süslemeler yapabilirsiniz. Bunun için; fındık, fıstık kırıkları, çikolatalar, meyveler, tarçın gibi hemen hemen herkesin evinde bulunabilen lezzetlerle kahve süsleme yapabilirsiniz.
Bunların dışında evinizde bulunan A4 kağıtların üzerine, fincan ağzı boyutunda kalp şekilleri, harfler, sevimli hayvan figürleri..vs farklı şekiller çizip bu şekilleri yerinden çıkararak, kağıtta oluşan boşluk şekil ile süsleme yapabilirsiniz.
Bunun içinde, kağıdı kahve doldurduktan sonra fincanın üzerine koyabilir ve kağıtta bulunan şekillere köpük, krema, kahve tozu, çikolata tozu, çikolata sosu, karamel sosu..vs doldurarak basit şekilde kahvenizi süsleyebilirsiniz.
Bunun için plastikten yapılmış şekilli ürünlerde satılmaktadır. Pasta malzemeleri satan yerlerden bu ürünlerden satın alarak kahvenize farklı süslemeler yapabilirsiniz.


Hiç yorum yok

geri dön