Çilek ve Tarçın Aromalı Filtre Kahve

Çilek ve Tarçın Aromalı Filtre Kahve Tadıyoruz
Daha az malzeme kullanarak ve daha az para harcayarak evde nasıl kahvenizi zenginleştirebilirsiniz.
KahveKafe olarak bu yazımızda evinizde kahvenizi nasıl çeşitlendirebilirsiniz bunu anlatacağız. Tabi bunu en basit ekipmanla başlayarak minimum düzeyde para harcayarak yapacağız.
Bir cafeye gittiniz ve elinize menüyü aldınız çok çeşitli kahveleri görebilirsiniz. Bu kahveler espresso,latte,americano,mocha,Türk kahvesi..vb.
Bu yazımızda bunlardan farklı olarak, Frenchpress ekipmanı kullanarak Çilek ve Tarçın Aromalı Sütlü Kahvemizi yapacağız. Umarım beğenirsiniz..
Çilek ve Tarçın Aromalı Sütlü Kahve için Malzemeler:
2 ölçek Petra Coffee harman filtre kahve
1 çay bardağı Pınar Barista süt
1 adet çubuk tarçın
2-3 adet çilek
1 tatlı kaşığı toz şeker (isteğe bağlı)

Çilek ve Tarçın Aromalı Sütlü Kahve Yapılışı:
Öncelikle french press'e 2 ölçek filtre kahvemizi koyuyoruz ve 3-4 dk kadar demlenmesini bekliyoruz. Kullandığımız filtre kahve ise; Petra Coffee'nin harmanıdır.
Ardından pınar barista sütümüzü cezveye ekleyip ısıtırken içine 1 adet çubuk tarçın ve 2-3 adet dilimlenmiş ve sapı alınmış çilek atıyoruz ve sütümüz kaynayana kadar karıştırıyoruz. Kaynadıktan sonra kısık ateşte 1-2 dk daha karıştırıp sütü ocaktan alyoruz ve içerisine önceden demlenmesi için bıraktığımız filtre kahvemizi ekliyoruz. Karıştırıp kupa bardağımıza döküyoruz. Afiyetle içiyoruz...

Farklı bir filtre kahve tadı arayanlara tavsiye ederim...


Yorum Gönderme (0)
Daha yeni Daha eski