KAHVEKAFE - Reklam Alanı

Dibek Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Dibek Kahvesi Nedir? Dibek Kahvesinin Faydaları Nelerdir?
Dibek Kahvesinin Faydaları Nelerdir

Dibek Kahvesi, kavrulmuş olan kahve çekirdeklerinin içine; Menengiç(Çitlenbik,Çıtlık,Çedene,Bıttım), Keçi boynuzu, Kakao, Dağ Kekiği Zahter, Hindistan Cevizi, Kakule,Süt Tozu..vb bir çok karışım eklenerek dibek ismi verilen büyükçe havanlarda dövülmesiyle ve toz haline getirilen kahvedir.
Dibek kahvesinin üretimi diğer kahvelerden farklıdır. İçerisine eklenenler yöreden yöreye değişiklik gösterebilmektedir.


Dibek Kahvesinin Vücuda Sağladığı Faydaları
*Her gün ya da hafta da bir kaç gün düzenli olarak içildiğinde, iyi kolesterolün yükselmesini sağlıyor, kötü kolesterolü ise dengede tutmaya yardımcı oluyor.
*Midenin daha hızlı çalışmasını sağlayarak hazmı kolaylaştırmaktadır.
*Dibek kahvesinin telvesini kullanarak cildinize yaptığınız peeling ile, cildinizdeki ölü hücrelerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.
*İçeriğinde bulunan yararlı yağlarla cildi rahatlatmaktadır.
*Vücudunuzdaki lekeli bölgelere, dibek kahvesinin telvesinden alarak; ellerinize masaj yaparsanız bu lekelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz.
*Ağız kokusuna iyi gelmektedir.
*Vücutta bulunan safra taşlarının atılmasına yardımcı olmaktadır.
*İçeriğinde üzüm çekirdeği tozu olan dibek kahvelerini tercih ederseniz, üzüm çekirdeğinin hafızayı güçlendirici ve antioksidan özelliğinden de faydalanabilirsiniz.
*Çeşitli kanser türlerine, diyabet hastalığına ve parkinsona faydalı olmaktadır.
*Depresyonun önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Dibek kahvesini aşırı tüketmemek gerekir. Her şeyin fazlası zarardır. Bu nedenle günde 2-3 fincandan fazla tüketmeyiniz. Fazla tüketimi kalp çarpıntısına neden olabilir.
Dibek Kahvesi Kaç Kaloridir?
Dibek kahvesinin 100 gramı; 503 kcal
1 tatlı kaşığı dibek kahvesinin kalorisi ise; 51 kcal' dir

Dibek Kahvesinin Fiyatı Nedir?
250 gr fiyatı 7 TL den başlamaktadır.

Hiç yorum yok

geri dön